Sohbet Ortamındaki Arkadaşlıklar

 

Sohbet odalarındaki dostluklar dedik. Bir nokta da karşımızdaki kişiyle kendisini görmeden bir dostluk kurmak gerekebilir. Ama emin olun ki bazen görmemek, görmekten kat kat daha iyidir.

Tabi bir de karşılıklı güven olduğu zaman karşıdaki kişi zaten kendisini görmenize izin verecektir. Bunun için sabırlı olmalısınız.

Gerçek hayattaki gibi sanalda da bir dostlukta iyi günlerinizde sizinle birlikte eğlenmesini, kötü günlerinizde ise sizin yanınızda olmasını beklersiniz. Belki de kendinizden kelimeler beklersiniz karşınızdakinden. Onu görmeyince de özlem duyarsınız.

Yani iki türlü dostlukta da onun gelmesini beklersiniz. Tek farkı sanalda bilgisayarın ekranını gözlerken diğer türlü pencereyi gözlersiniz.

Paylaşılan şeyler aynıdır. Bazen sevincinizi bazen üzüntünüzü ve bazen kızgınlığınızı paylaşırsınız. Eğer ortak bir payda da buluşursanız işte o zaman gerçek bir dost edindiniz, demektir.

Evlenme programlarında sıklıkla duyarız. “Karşımdaki kişiden elektrik alamadım.” Bu programlarda bu genellikle görünüşe bakılarak söylenir. Fakat sanal hayatta elektrik alabilmek karşımızdaki kişinin özelliklerine ne derecede ilgi duyduğumuzla alakalıdır.

Elektrik alabilmek pek tabi ki bir başlangıç. Bu elektriği karşıdaki kişiye de geçirebilirsek dostluğa ilk adımı atmışız demektir.

Sanal deyip geçmemek lazım. Sonuçta iyi bir dost edindiyseniz bu dostluğunuz bir gün gerçek hayata da taşınabilir. Gün gelir telefonda konuşursunuz sesini duyarsınız, yeri gelir karşınıza çıkar yüz yüze görüşürsünüz.

Bir yazımızın da sonuna geldik. Sevgili gönül dostları sitemizde nice dostluklar kurmanızı dilerim. Sevgiyle kalın.

%100 Bedava Sohbet

Sohbet odaları kategorisine gönderildi Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*